2 Nisan 2018 Pazartesi

CAN'IMA

Bir gün, kesilen elime pansuman yaptırmak için Sağlık Ocağına gittiğimde hemşire hn.bir şiddetle sargı bezini çekince acı'dan "uff!" demek zorunda kaldım. Hemşire hn. başını kaldırdı " bakıyorum canınız çok tatlı " diyerek bir anlamda beni kınadı. Sonra düşündüm , evet can'ım çok tatlı. Kimin can'ı tatlı değildir ki? Yüreğin acı olur , ağzın acı olur , zihnin acı olur ,hayatın acı olur ama can her zaman tatlıdır. Hem de baldan tatlıdır.
Can'ımızı her zaman korumak isteriz, pamuklara sarıp sarmalamak, ne arzu ederse onu, ona sunmak isteriz. Can'ımızın en doğal hakkıdır , isteklerde bulunmak , arada şımarmak ,arzulamak...

Sevgili can'ım bu güne kadar seni mahrum ettiklerimdem dolayı en samimi duygularla özür diliyorum. Seni yat'larda , lüks araçlarda, Dünya tur'larında yaşatamadım ve daha bilumum aklımın düşünmediği ve dolayısıyle senin pek arzulamayı bilmediğin şeylerden mahrum bıraktım. Bunlardan dolayı bir gün bana sitem etmedin sadece maddi ve manevi şiddeti asla kabul etmedin, zaten bende şiddetin Ş sini hissettiğimde seni kaçırdım,korudum,kolladım... Ama Sevgili can' ım yurt günlerinde bir kilo luk bir yoğurtu tek başına yemek, bir doğumgünü pastasını tek başına yemek gibi özlemlerin vardı, biliyorsun bunu sana sundum ve de çok mutlu ettim seni. Daha sonraki yıllarda "sabahın körü saatin çalmasıyla kalkıp, sokaklara çıkıp iş peşine düşmek istemiyorum "dedin. Biliyorum, bu sebeple çok yordum,üzdüm seni ama en sonunda artık sabahın köründe kalkmanı istemiyorum ve artık kafana göre kalkıyorsun. Senin için daha ne yapabilirim?

Sevgili can ' ım öyle alçakgönüllüsün ki, hayranım sana. Can'cağızım bir gün olsun imkansız bir şey istemedin , yormadın beni ve ne verirsem onu kabul ettin. Bundan dolayı ayrıca çok teşekkür ederim. Ne lüks de merakın vardır, ne çok rahatta... Her zaman bildin ki şu an ve geçmişte sahip olduklarının yüzde birine bile sahip olamayan nice can'lar var .

İşte hemşire hn. bu sebeple can'ım tatlıdır benim. Canı'mı acıtmak için sadistçe hırpalamana izin veremezdim, yoksa bu can var ya bu can mecbur kalırsa ne acılara tık demeden katlanmıştır ama kasti şiddete asla katlanamaz. Sevgili can'ım...kendine iyi bak...Bana gereklisin , en azından 10-15 yıl kadar, olmaz mı...?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder